27-07-2021 18:13
Nawigacja
Pielgrzymka na Maltę

Pielgrzymka samolotowa z Parafii Archikatedralnej św. Rodziny w Częstochowie - Malta – wyspa św. Pawła (8 dni, samolot) 07–14.11.2016 r.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LUQA

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie - wylot na Maltę. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

2 DZIEŃ: SLIEMA / VALLETTA

Po śniadaniu przejazd do Sliemy – przepłynięcie promem zatoki Marsamxett. Od strony zatoki widok na kościół karmelitów, który jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie obrazkiem z Malty. Po dopłynięciu na brzeg przejście uliczkami średniowiecznej Valetty do teatru Manoel. Następnie: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”, Kościół Św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Czas wolny. Zwiedzanie Pałacu Wielkiego Mistrza. Powrót do hotelu. Popołudnie wolne. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ: MELLIEHA – MOSTA

Śniadanie. Przejazd przez Bugibba i zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspę Św. Pawła. Przejazd do MELLIEHY – sanktuarium Matki Bożej. Następnie punkt widokowy POPEYE VILLAGE. W dalszej kolejności wizyta w wiosce rękodzieła maltańskiego produkującego tradycyjne, znane szkło z Mdiny tzw. Mdina Glass - możliwość poznania tradycyjnego sposobu wytwarzania i zakupu wyrobów artystycznych. Na zakończenie zwiedzanie MOSTY, gdzie wzniesiono kościół o jednej z największych kopuł na świecie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 DZIEŃ: GOZO

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do portu i przepłynięcie promem na wyspę GOZO. Przejazd lokalnym autokarem do kościoła TA PINU – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, odwiedzonego przez św. Jana Pawła II. Przejazd przez XLENDI – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo do DWEJRA tj. miejsca ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich - Lazurowe Okno, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. Możliwa wizyta w Wiosce Rzemiosła Gozo (czas na zakup i degustację miejscowych specjałów: sera, past, nalewki z opuncji oraz lokalnego rękodzieła). Wizyta w Rabacie /VICTORII – stolicy wyspy Gozo wraz z cytadelą. Na koniec zwiedzanie najstarszego kompleksu prehistorycznych świątyń GGANTIJA. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – KALKARA

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie tzw. ‘TRZECH MIAST’: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA. Spacer po ogrodach w Senglei do Belwederu, następnie panoramiczny przejazd przez Cospicuę do Vittoriosy. Tam zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca. Spacer po starym mieście Birgu. Przejazd do Kalkary i odwiedziny na cmentarzu wojskowym z czasów II Wojny Światowej, gdzie znajdują się groby naszych rodaków poległych w obronie Malty. Przejazd do MARSAXLOKK - najdłuższej wioski rybackiej na Malcie. Postój w punkcie widokowym z panoramą Błękitnej Groty. Wyjazd do HAGAR QIM – unikalnych maltańskich świątyń

megalitycznych. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

 

6 DZIEŃ: MDINA / RABAT – SAN ANTON

Po śniadaniu wyjazd na klify w rejonie DINGLI - najwyżej położony punkt na Malcie skąd można podziwiać piękne widoki na zachodnie wybrzeże. Przejazd do RABATU – zwiedzanie kościoła Św. Pawła, Groty Św. Pawła gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r oraz katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Następnie wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Przejście do MDINY – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry i Muzeum Katedralnego, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Zwiedzanie ogrodów San Anton. Powrót na obiadokolację do hotelu. Nocleg.

 

7 DZIEŃ: MALTA

Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg. Fakultatywnie w tym dniu: dla chętnych możliwość wypłynięcia na Comino – Wyspę Św. Pawła (koszt 50EUR/os.). Po śniadaniu przejazd do miejsca skąd rozpoczyna się rejs widokowy na wyspę COMINO aby zobaczyć BLUE LAGOON. Przybliżony czas rejsu: godz. 11.00 - 16.30. Następnie przepłynięcie na Wyspę św. Pawła.

 

8 DZIEŃ: LUQA – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 3350PLN

CENA ZAWIERA:

przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery; 7 noclegów w hotelu 3*; 7 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; opieka księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 85EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5 lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (800PLN); wydatków osobistych; wycieczek fakultatywnych;

 

Informacje i zgłoszenia w kancelarii Parafii Archikatedralnej św. Rodziny w Częstochowie – tel: 343 - 65 – 36 - 38 lub 603 – 679 – 310.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,589 unikalne wizyty