31-07-2021 23:40
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2016

XVI Niedziela Zwykła 17 lipca 2016r.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina:
    w środę błog. Czesława, w czwartek – św. Brygidy, patronki Europy, piątek – św. Marii Magdaleny, św. Kingi, w sobotę – św. Brygidy zakonnicy.

  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 00 i 12 00 odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz modlitwy w intencji kierowców z racji wspomnienia ich patrona – św. Krzysztofa. Przy okazji poświęcenia kierowcy otrzymają sakralną pamiątkę oraz będą mogli złożyć ofiarę w ramach akcji św. Krzysztofa pod hasłem: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

  3. W ramach Światowych Dni Młodzieży rozpoczynają się Dni w Diecezjach. W nadchodzącą środę 20 lipca w godzinach popołudniowych grupa 31 pielgrzymów przyjedzie do naszej parafii. Dziękuję tym rodzinom, które wyraziły wolę przyjęcia pod swój dach pielgrzymów. Potrzeba jeszcze zakwaterowania dla kilku pielgrzymów – bardzo prosimy, kto ma możliwość, aby się zgłosić do mnie. Pielgrzymi mają swój program w ramach diecezji, w przyszły poniedziałek udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Natomiast w nadchodzący wtorek o godz. 20 30 w naszej Bazylice dla grupy 1300 osobowej młodych z Francji będzie sprawował kardynał z Lyonu.

  4. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii na pełny obchód dróżek Męki Pana Jezusa – pielgrzymka będzie we wtorek 2 sierpnia, natomiast w dniach 7 do 14 listopada w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę – wyspę św. Pawła. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, można także pobrać w zakrystii – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  5. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki Niedziela.

  6. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,985 unikalne wizyty