06-08-2021 06:19
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016

XV Niedziela Zwykła 10 lipca 2016r.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – Benedykta opata Patrona Europy; środa - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; piątek – św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła; sobota– Matki Bożej z Góry Karmel (na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego; w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, zwany – Karmelitami. Jednemu z zakonników – św. Szymonowi objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, że umierający w tym stroju nie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi. Od XIX wieku można również nosić szkaplerz w formie medalika).

  2. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie we wtorek 2 sierpnia; przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na sierpniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży „WAKACJE Z BOGIEM” w Bieszczady 9 do 17 sierpnia – bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

  3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela. Moi Drodzy tak planujmy nasze wyjazdy, aby wziąć udział w nadchodzącej pielgrzymce Papieża Franciszka, który nawiedzi nasze miasto – Jasną Górę we czwartek 28 lipca będzie sprawował na Szczycie Jasnogórskim o godz. 10 30 Mszę św z racji jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski.

  4. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,384 unikalne wizyty