31-07-2021 23:50
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 3.07.2016

XIV Niedziela Zwykła 3 lipca 2016r.

  1. W ramach zmian jakie nastąpiły w naszej archidiecezji Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo mianował dotychczasowego tutejszego wikariusza ks. Pawła Podeszwę wikariuszem parafii św. Józefa w Porębie. Ks. Pawła pożegnaliśmy w minioną środę w Uroczystość św. ap. Piotra i Pawła. Na jego miejsce został mianowany Ks. Mariusz Janik, który przychodzi do nas z Kolegiaty Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu. Ks. Mariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, aby w naszej parafii czuł się dobrze po prostu jak w rodzinie.

  2. Dzisiaj po rannej Mszy św. będzie spotkanie duszpasterskie ze wspólnotą Żywego Różańca.

  3. W nadchodzący wtorek 5 lipca o godz. 13 00 na placu przed Bazyliką będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: m.in. komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, kable, akumulatory, pralki, lodówki, telefony, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki… Zbiórka prowadzona jest przez firmę GREEN OFFICE ECOLOGIC. Dochód z tej zbiórki jest przeznaczony na budowę studni, szkół, szpitali w krajach misyjnych. Bardzo polecamy – kochani chciejmy włączyć się w tą akcje dobroczynną. (ulotki informacyjne można pobrać – są w kruchcie bazyliki)

  4. W środę 6 lipca o godz. 18 00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. w 53 rocznicę śmierci Drugiego Biskupa Częstochowskiego Zdzisława Golińskiego, który kierował naszą diecezją w latach 1951 – 1963. Po Mszy św. będą miały miejsce modlitwy w Krypcie Biskupów.

  5. W nadchodzącą sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 18 45 będzie spotkanie organizacyjne z rodzinami, które zobowiązały się przyjąć pielgrzymów w dniach 20 – 25 lipca, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży. W naszej parafii będziemy gościć grupę pielgrzymów 25 osób z Węgier, a nasze Siostry Karolanki będą gościć 6 osób z Indii. Gdyby jeszcze ktoś z państwa miał warunki i chciał przyjąć pielgrzymów, to proszę zgłosić to do ks. proboszcza lub do księży wikariuszy.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela.

  7. W sobotę Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę – pielgrzymi w godzinach 10 00 - 11 30 nawiedzą naszą Bazylikę Archikatedralną.

8. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca lipca życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,020 unikalne wizyty