01-08-2021 00:02
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2016

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2016r.

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 17 30.

2. W piątek – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny; urodził się pół roku przed Chrystusem; wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Tym, którzy żałowali za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Chrystusa. Upomniał Heroda za niemoralne życie, za co został uwięziony i ścięty.

W tym dniu przypadają imieniny naszego Księdza Proboszcza. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkim parafian – Msze św. w intencji Solenizanta w piątek o 7.00 i 18.00.

3. Zakończenie roku szkolnego 2015/16 w piątek 24 czerwca. Msza święta dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół położonych na terenie naszej parafii o godz. 9 00. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. w godzinach 12 00 – 13 00, lub przed Mszą św. wieczorną.

4. W porozumieniu z parafią św. ap. Piotra i Pawła w Zawierciu organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży „WAKACJE Z BOGIEM” w Bieszczady w terminie od 9 do 17 sierpnia. Bliższe informacje u ks. Łukasza.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela – m.in. artykuł o rozpoczynającej się w piątek pielgrzymce apostolskiej papieża Franciszka do Armenii – kraju, który w 301 roku przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową.

6. Ks. Proboszcz uczestniczy dziś w Łodzi w srebrnym Jubileuszu Sióstr Karolanek, które posługują w naszej Bazylice Archikatedralnej.

7. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia. 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,096 unikalne wizyty