27-07-2021 17:23
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 5.06.2016

Dziesiąta Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016r.
- kazania na Mszach w dzisiejszą niedzielę głosi Ks. prałat profesor Kazimierz Szymonik, który w tym roku przeżywa złoty jubileusz kapłaństwa; w naszej katedralnej parafii przed laty był wikariuszem, a zarazem przez całe dziesięciolecia był wykładowcą muzyki kościelnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, także w naszym Wyższym Seminarium Duchownym, odpowiedzialnym za oprawę muzyczną największych uroczystości diecezjalnych i ogólnopolskich, również podczas kolejnych pielgrzymek apostolskich św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.

 

1. Po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca
i z Arcybractwem Świętej Rodziny.

 

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach kanonizacji w Rzymie Ojca Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, orędownika godności i świętości człowieka. Kanonizowany Ojciec Stanisław wzywa nas dziś tak samo jak przed ponad trzysta lat temu: „Prawdziwa wolność, polega na przestrzeganiu praw i to bardziej boskich niż ludzkich. Narodziliśmy się nie dla samych siebie, lecz dla Ojczyzny”.

 

3. Zapraszamy codziennie na godz. 17 30 – na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym tygodniu – w środę wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi królowej, piątek błog. Bogumiła biskupa, w sobotę – św. Barnaby apostoła.

 

4. W nadchodzącą sobotę o godz. 18 00 – w naszej bazylice – Msza św. dla Wspólnoty „Przymierze Rodzin MAMRE”, oraz modlitwy o uzdrowienie. Jest to duże kilku - tysięczne zgromadzenie modlitewne ludzi młodych z terenów Polski południowej. Zachęcamy również do skorzystania.

 

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, oraz bezpłatny numer miesięcznika Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły o cudach eucharystycznych w Polsce, a także o zbliżającej się pielgrzymce apostolskiej papieża Franciszka do naszej Ojczyzny na Światowe Dni Młodych w Krakowie. Ojciec Święty nawiedzi również nasze miasto – Częstochowę w czwartek 28 lipca – na Jasnej Górze odprawi Mszę św. dziękczynną z racji przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

 

6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca czerwca życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,474 unikalne wizyty