06-08-2021 04:40
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22 maja 2016r.
- dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  1. Dzisiaj o godz. 15 00 Mszą świętą w naszej bazylice rozpocznie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – zapraszamy do licznego udziału, wszak dar życia jest najpiękniejszym prezentem jaki otrzymaliśmy od Pana Boga.

  2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17 30.

  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8 00; 10 00 i 18 00. W tym roku procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10 00 pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry; po zakończeniu procesji Bożego Ciała będzie odprawiona Msza św. w naszej bazylice. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec z różańcem, Arcybractwo św. Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci z klas II, III i młodsze będą sypać kwiaty od kościoła św. Zygmunta do archikatedry. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 15 30. Pamiętajmy, że udział w procesji Bożego Ciała to nasze publiczne wyznanie wiary. W to Święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Do czwartku 2 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Na nabożeństwie majowym codziennie podczas oktawy będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie sprzedawała wianki, które zostaną poświęcone. Ofiary będą przeznaczone na organizację 100 – lecia naszej parafii, które będziemy przeżywać w przyszłym roku.

  4. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19 30 na Placu Biegańskiego będzie koncert uwielbienia „Dobry Wieczór z Mocą”na który zaprasza Zespół ds Nowej Ewangelizacji naszej archidiecezji.

   

  5.W przyszłą niedziele o godz. 12 00 – rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klas III; stąd w poniedziałek o godz. 16 30 – próba dla dzieci przed niedzielną uroczystością, po wieczornej Mszy św w poniedziałek o godz. 18 30 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas III., w piątek o godz. 16 00 – spowiedź dzieci, rodziców i bliskich.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, także z okazji Dnia Matki – wszystkim mamom życzymy pociechy z dzieci, wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,193 unikalne wizyty