27-07-2021 17:55
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 8.05.2016

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8.05.2016 r.


1 - Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstąpił do nieba, aby w domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy aby radość nieba byłą naszym udziałem; nabożeństwa majowe codziennie o 17:30; trwa nowenna do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę. Jutro liturgiczna Uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

2. W nadchodzący piątek 13 maja przypada 100 – lecie urodzin trzeciego biskupa Częstochowskiego Stefana Bareły. O godz. 16 00 w naszej Bazylice uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski, następnie w auli katedralnej odbędzie się sympozjum, na które serdecznie zapraszamy.

3 - W sobotę – wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie o 10:00. Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin Mamre zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:00.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

 5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela m.in. artykuł „Kto chciał zabić papieża” - zamach na Jana Pawła II jest jedną z największych zagadek XX wieku. Rozpatrywany jest w aspekcie historycznym, politycznym oraz religijnym. 35 lat od zamachu dziennikarz „Niedzieli” podejmuje próbę rozwikłania tej zagadki.

 6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny oraz solenizantkom i solenizantom dnia dzisiejszego na czele z Ks. Prałatem Stanisławem życzymy Bożego błogosławieństwa. 


 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,543 unikalne wizyty