27-07-2021 16:50
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 1.05.2016

Szósta Niedziela Wielkanocna 1.05.2016r.

  1. Dzisiaj po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny. Natomiast po południu o godz. 16 00 w auli katedralnej będzie wyświetlony film pt: „Złodziej w sutannie” - film ten opowiada o czasach millenijnych i o tajnej akcji uwolnienia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przez ks. Józefa Wójcika, który w 1972 roku wykradł Go z klasztoru na Jasnej Górze - zapraszamy. Rozpoczynamy dzisiaj Nabożeństwa Majowe – będą odprawiane codziennie o godz. 17 30.

  2. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny – w naszej świątyni niedzielny porządek Mszy świętych; w pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8 30 rano.
  3. Przeżywamy Dni Modlitw o urodzaje (dawne dni Krzyżowe). Do środy włącznie na Nabożeństwie Majowym o godz. 17 30 - procesja błagalna do krzyża misyjnego o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje
  i o błogosławieństwo w pracy ludzkiej. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św., w sobotę o godz. 10 00 w naszej Bazylice Archikatedralnej będą Święcenia Diakonatu.
  4. Ks. diakon mgr Dariusz Żydoń z dniem dzisiejszym kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Diakonowi dziękujemy za wszelkie dobro, za gotowość do pomocy i gorliwą postawę, a szczególnie za wygłoszone Słowo Boże, odprawione nabożeństwa, za pracę pośród młodzieży i w kancelarii parafialnej. Diakon Dariusz przyjmie święcenia kapłańskie 14 maja o 10:00 w Archikatedrze Częstochowskiej. Mszę św. prymicyjną w naszej Bazylice ks. Dariusz odprawi na zakończenie oktawy Bożego Ciała 2 czerwca o godz. 18 00.

  5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

  6. Wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik o godz. 7 00 spod naszej archikatedry.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca maja życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,411 unikalne wizyty