06-08-2021 05:09
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2016

Piąta Niedziela Wielkanocna 24.04.2016r.

  1. Uroczystość rocznicy I Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę 29 maja o godz.12 00, natomiast w nadchodzący czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II, których dzieci przystąpią do I Komunii św. w przyszłym roku.

  2. W tym tygodniu: w poniedziałek – św. Marka Ewangelisty; w piątek – św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora kościoła.

  3. W sobotę 7 – pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

  4. Moi Drodzy w naszej Bazylice w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8 00 są śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, przed Mszą św. o godz. 10 00 jest śpiewana brewiarzowa Godzina Czytań. Szczególnie stałych bywalców tych mszy św. zachęcamy, aby przychodzić trochu wcześniej przed Mszami św., by wziąć także udział w tej pięknej śpiewanej modlitwie. Codzienne natomiast przed wieczorną mszą św. są śpiewane nieszpory o św. Rodzinie. Bardzo dziękuję osobom, które przewodniczą tym modlitwom, kontynuując przepiękną tradycję.

  5. W minionych tygodniach wykonaliśmy malowanie korytarzy obok zakrystii, oraz remont sanitariatów obok zakrystii. Było to konieczne, tym bardziej, że w zbliżających się miesiącach pielgrzymkowych i Światowych Dni Młodzieży naszą Bazylikę nawiedzi wiele osób z całego świata. W kontekście tych prac dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te składane w formie „Daru Serca”.

  6. Zgodnie z zarządzeniem Ojca św. Franciszka dziś jest zbiórka ofiar do puszek dla Ukrainy dotkniętej klęską humanitarną – ofiary na powyższy cel możemy złożyć przy wychodzeniu ze świątyni – Bóg zapłać.

  7. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, oraz bezpłatny numer miesięcznika „Dobre Nowiny”, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów o przeżywanym Roku Miłosierdzia, o 1050 rocznicy Chrztu Polski i wiele innych.

  8. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,252 unikalne wizyty