06-08-2021 06:30
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2016

IV Niedziela Wielkanocna
– Niedziela Dobrego Pasterza -
17.04.2016 r.


1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom.

   

 1. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będzie w sobotę 7 maja – zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

   

 2. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, gdzie znajdziemy ciekawy artykuł o Św. Wojciechu – patronie Polski, który otworzył nam drzwi do Europy.

   

 3. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz Hospicjum Ziemi Częstochowskiej, które opiekuje się chorymi na raka. Msza św. za zmarłych, którymi opiekowało się nasze Hospicjum zostanie odprawiona w archikatedrze dziś o godz. 16 00. W przyszłą niedziele zgodnie z zarządzeniem Ojca Świętego Franciszka zbiórka do puszek na dla Ukrainy dotkniętej nieszczęściem wojny.

   

 4. Wychodząc z katedry, na zakończenie tygodnia biblijnego każdy z nas otrzyma Cukierek Słowa Bożego z dołączonym fragmentem z Pisma Świętego. Niech Słowo Boże będzie stale obecne w naszym życiu przez udział we Mszy św. i prywatną lekturę Biblii.

   

 5. Przypominamy, że w każdy piątek o 18.00 odbywa się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia nowenna św. Siostry Faustyny.

   

 6. W piątek także po wieczornej Mszy św. ok. 18.45 katecheza parafialna w sali duszpasterskiej Nazaret.

   

 7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny oraz solenizantom tego tygodnia na czele z ks. Robertem życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,410 unikalne wizyty