27-07-2021 16:03
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2016

Druga Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 3.04.2016 r.
- po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem św. Rodziny. 

1. O godz. 15 00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki, środki te będą przeznaczone na prowadzenie dzieł dobroczynnych w naszej diecezji i w naszej parafii.
2. Dołączamy się do diecezjalnej pielgrzymki do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik i do nowego pięknego Sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymka autokarem w sobotę 7 maja – zapisy od dziś w zakrystii i w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

3. Jutro w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z Wielkiego Tygodnia) – Dzień Świętości Życia. Msze św o godz. 8 00 i o godz. 18 00 – uroczysta Eucharystia – pielgrzymka delegacji Obrońców Życia z Archidiecezji do naszej Bazyliki Archikatedralnej.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.30

5. W sobotę o godz. 18 00 – w naszej bazylice Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin MAMRE – jest to duże zgromadzenie modlitewne szczególnie ludzi młodych z terenu Polski południowej – zapraszamy także do uczestnictwa.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał światu za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny..

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,321 unikalne wizyty