27-07-2021 17:22
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2016

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016 r.

 1. Wraz z naszymi księżmi pragnę złożyć serdeczne życzenia świąteczne kochanym Parafianom, miłym gościom. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy aby duchowe spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywiało wiarę, potęgowało nadzieję i umacniało miłość. Aby pokój i radość – wielkanocne dary Zmartwychwstałego – zamieszkały w naszej codzienności. Niech prawda o Zmartwychwstaniu na nowo celebrowana i uobecniana dodaje nam nowych sił potrzebnych do życia, entuzjazmu w wierze, wytrwałości w realizacji uczynków miłosierdzia, szczególnie w przeżywanym Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Życzymy błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego, wszelkiego dobra i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Podziękowania - księdzu Łukaszowi i ks. Pawłowi oraz diakonowi Dariuszowi, Siostrom Karolankom, parafianom: panu Zygmuntowi, młodzieży, dziękuję za piękne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Gwardii Katedralnej za długie godziny czuwania przy Grobie Pańskim; Ojcom Kapucynom za gorliwą posługę w konfesjonale
  - darczyńcom dziękuję za ofiary na kwiaty, za żywność i ofiary; w minionym czasie zaopatrzyliśmy też kilkanaście rodzin w opał na ogrzanie mieszkania, dziękuję paniom z Caritasu za rozdzielenie żywności.
  3. Informację duszpasterskie:
  - dziś po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu; o godz. 17 30 Nieszpory i o 18 00 Msza św.
  - jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie; na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela w którym znajdziemy wspaniałe teksty pozwalające głęboko przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego.

 2. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym dzisiaj naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na piękne przeżycia świątecznych dni życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,472 unikalne wizyty