27-07-2021 16:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2016

Niedziela Palmowa – 20.03.2016 r.


1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeznaczony na szczególne rozważanie Męki Pańskiej. O godz. 12 00 – procesja z palmami wokół świątyni na pamiątkę mesjańskiego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy; na zakończenie Eucharystii rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze palmy. Dzisiejsza Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym – w tym roku przybierze formę bezpośredniego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 14 00 przed naszą Bazyliką na placu Jana Pawła II rozpocznie się spotkanie młodzieży z całej archidiecezji; o godz. 15 00– liturgia Niedzieli Palmowej – przewodniczy Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski.
2. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o dziś o 17:30.

3. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego w naszej Bazylice Archikatedralnej:
WIELKA ŚRODA - Liturgia Godzin o 17:00;
WIELKI CZWARTEK
- 10:00 Msza św. Krzyżma połączona z Jutrznią.
- 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – ciemnicy. Adoracja do 22:00.
WIELKI PIĄTEK
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 14:30 Droga Krzyżowa w archikatedrze.
- 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja przez całą noc. Program liturgii wielkotygodniowej i porządek adoracji jest wywieszony w gablocie.
WIELKA SOBOTA
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 10:00 Świecenia pokarmów co pół godziny do 14:00 (będzie wystawiony kosz dla biednych; dzielmy się tym co mamy z tymi, którzy mają mniej)
- 21:00 Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją i Mszą św. Rezurekcyjną.
4. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Jest to ostatnia zbiórka.
5. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dziś przynosimy do zakrystii skarbonki jałmużny wielkopostnej. Bóg zapałać za ofiary dla biednych, polecamy na lekturę duchowną tygodnik Niedziela; katecheza chrzcielna dla rodziców i dla chrzestnych w nadchodzącą środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18 45.


6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny na piękne przeżycia Wielkiego Tygodnia, szczególnie Świętego Triduum Paschalnego życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,350 unikalne wizyty