01-08-2021 00:04
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 13.03.2016

Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2016 r.

 1. Dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się fioletową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę;

 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowaw piątek o godz. 17:15;

 3. Jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 - spotkanie organizacyjne Gwardii Katedralnej, która będzie pełnić straż honorową przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek. Zapraszamy serdecznie tych, którzy już należą do Gwardii Katedralnej jak również chętnych mężczyzn oraz młodzieńców.

 4. W sobotę Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msza św w intencji Cechu Rzemiosł, którym patronuje św. Józef będzie o godz. 11 00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

 5. Za tydzień w Niedzielę Palmową – uroczysta procesja z palmami wokół świątyni na pamiątkę mesjańskiego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy - będzie o godz. 12 00. Dla dzieci i dla młodzieży organizujemy konkurs na najpiękniejsze i na najwyższe palmy - po Mszy św rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. W następną niedzielę czyli Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej.

 6. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W roku Światowych Dni Młodzieży przybierze formę bezpośredniego przygotowania do ŚDM w Krakowie. Tegoroczne świętowanie będzie podsumowaniem rekolekcji ewangelizacyjnych dla wolontariuszy i parafialnych kół ŚDM. Na celebrację Niedzieli Palmowej do naszej Bazyliki Archikatedralnej są zaproszeni młodzi z całej archidiecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 00 na placu Jana Pawła II przed Bazyliką Archikatedralną. Rozpoczęcie liturgii Niedzieli Palmowej o godz. 15 00. Na zakończenie Eucharystii delegacje kandydatów do bierzmowania złożą prośby o udzielenie sakramentu bierzmowania.

 7. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas I, II i III gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania w nadchodzący piątek w katedrze: godz. 17 15 – udział w Drodze Krzyżowej w i spotkanie.

 8. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela m.in. artykuł: „Europa nowych początków – wyzwalająca moc chrześcijaństwa” - X Zjazd Gnieżnieński - pierwsze z trzech wydarzeń Roku Jubileuszowego 1050 rocznicy Chrztu Polski

 9. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu, także możemy nabyć paschaliki wielkanocne.

 10. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,105 unikalne wizyty