31-07-2021 23:06
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 28.02.2016

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2016 r.

  1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i dorosłych, które przeprowadzi ks. prof. Jacek Kapuściński Dyrektor Archiwum Diecezjalnego, a zarazem wykładowca historii kościoła w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Program Mszy św. dziś jak w każdą niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę dorosłych zapraszamy na 8:00 i 18:00, młodzież gimnazjum na godz. 9 00, dzieci ze szkoły podstawowej na godz. 10 15. Spowiedź św. w środę: dla dorosłych od 7:30 i od 17:30, dla dzieci szkolnych od 9:00. W dni rekolekcyjne - od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o 7:00. Jutro odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 12 30 – chorych możemy dziś zgłosić w zakrystii – jest to zarazem okazja dla chorych do spowiedzi św. wielkanocnej, stąd odwiedzin chorych w pierwszy piątek marca nie będzie – tylko odwiedziny z racji rekolekcji wielkopostnych dla wszystkich chorych.

  2. Nabożeństwa wielkopostne:
    - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
    - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15.

  3. Na życzenie Ojca Świętego Franciszka z piątku na sobotę – w wyznaczonych kościołach całego świata będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. W naszej Bazylice zostanie podjęta inicjatywa papieża Franciszka - 24 godziny dla Pana - i rozpocznie się w piątek o godz. 18 00 i przez całą dobę można będzie skorzystać ze spowiedzi św., i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.

  4. Na lekture duchowną polecamy trygodnik Niedziela m.in. artykuł o inicjatywnie papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”.

  5. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną oraz solenizantkom i solenizabtom miesiąca marca - na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,912 unikalne wizyty