06-08-2021 06:03
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 14.02.2016

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 14.02.2016 r.

 1. Dziś o godz. 12 00 – uroczystą Mszę św. odprawi Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski za zmarłych pasterzy Kościoła Częstochowskiego w 65 rocznicę śmierci pierwszego biskupa Częstochowskiego Teodora Kubiny i w 32 rocznicę śmierci trzeciego biskupa Częstochowskiego Stefana Bareły.

 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczął w naszej katedralnej parafii praktykę duszpasterską Diakon Dariusz Żydoń, którego bardzo serdecznie witamy. Ks. Diakon jest nam znany bo w naszej archikatedrze wielkokrotnie posługiwał. Życzymy Ks. Diakonowi, aby u nas czuł sie dobrze, życzymy Bożego błogosławieństwa i aby ten czas praktyk duszpasterskich był dobrym czasem przed przyjęciem za kilka miesięcy święceń kapłańskich.

 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15.

 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii za dwa tygodnie – od 28 lutego; w rekolekcjach wezmą udział także dzieci ze szkoły podstawow. i młodzież z gimnazjum.

 5. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary, będziemy mogli złożyć w Wielką Sobote.

 6. Do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia na nasz wakacyjny wyjazd pielgrzymkowy w miesiącu sierpniu do sanktuariów krajów Beneluxu i do Lisieux - program można pobrać z zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zapr. do wspólnego pielgrzymow.

 7. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki „Niedziela” i nasz miesięcznik „U Świętej Rodziny, w którym znajdziemy program rekolekcji wielkopostnych.

 8. Dziś jest zbiórka ofiar do puszek na prowadzenie domów dla niespełnosprawnych sierot społecznych prowadzonych przez Katolicki Ruch Dobroczynny Betel; natomiast przyszła - II niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, stąd w przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. będzie głosił misjonarz z Białorusi, będzie także zbierał ofiary do puszki na misje.

 9. Proszono mnie, aby przekazać informację: dziś wychodząc z kościoła można złożyć podpis pod inicjatywą społeczną popierającą utworzenie województwa częstochowskiego – obok podpisu jest też potrzebny numer pesel.

 10. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, dzieciom i młodzieży - dobrego odpoczynku i jeszcze przypomnienie, że w pierwszym tygodniu po feriach tu w naszej Bazylice zgromadzimy się na rekolekcjach według nowego porządku: uczęszczmy na lekcje do szkoły, natomiast na określoną godzinę pod opieką naszych nauczycieli, wychowawców przychodzimy do kościoła i po zakończeniu nabożeństwa rekolekcyjnego – wracamy do szkoły.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,349 unikalne wizyty