27-07-2021 16:48
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 7.02.2016

Piąta Niedziela Zwykła 08.02.2015 r.

- po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny; natomiast dziś po południu na godz. 16 00 zapraszamy na film pt. „Bóg nie umarł” - historia amerykańskiego studenta, który był zmuszony przez swojego profesora do wyrzeczenia się swojej wiary. Zapraszamy na g. 16 00 do auli katedralnej.
1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8 00 i 18 00; w tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17 15; Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17 30. Rekolekcje Wielkopostne – od III Niedzieli Wielkiego Postu. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary, będziemy mogli złożyć w Wielką Sobote.
2. W nadchodzący czwartek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXII Światowy Dzień Chorego. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00, będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny;
2. W piątek przypada 32 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły, a w sobote 65 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w przyszłą niedziele o godz. 12 00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.
3. W czwartek po wieczornej Mszy św spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II – przygotowujących sie do I Komunii św.
4. Pragniemy też poiformować, że sakrament Chrztu św. jest udzielany w naszej Bazylice w pierwszą niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12 00; msze św. tzw.”Roczki” - w pierwszą rocznicę Chrztu św. ze specjalnym błogosławieństwem dziecka i rodziców są odprawiane w drugą niedzielę miesiąca o godz. 12 00; Msze św. „Jubileuszowe” i „18” - w osiemnastą rocznicę urodzin są odprawiane w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12 00. Ponadto pragniemy poinformować, że są szczególnie w tygodniu wolne miejsca w zeszycie intencji mszalnych. Bardzo polecamy kochani – naszą chrześcijańską pamięć i modlitwe za naszych bliskich zmarłych, a Msza św., jest tym najpiękniejszym prezentem jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi – modląc się o Boże błogosławieństwo w życiu, ale też modląc się o zbawienie osoby nam bliskiej. Msze św. można zamawiać zarówno w kancelarii parafialnej, jak również w zakrystii po nabożeństwach.

  1. W miesiącu sierpniu organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuariów krajów Beneluxu i do Lisieux. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy do końca lutego – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. 
  2. Za tydzień 14 lutego w ramach XXIV Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”. 
  3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela i nasz miesięcznik U Świętej Rodziny – gdzie znajdziemy program naszych rekiolekcji wielkopostnych.
  4. Solenizantkom i solenizantom miesiąca lutego składamy serdeczne życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,405 unikalne wizyty