01-08-2021 00:42
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 31.01.2016

IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2016r.

  1. Jutro odbędzie się doroczne zebranie Kapituły Bazyliki Archikatedralnej. Początek o godz. 11 00 – Msza św. w Kaplicy Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo.

  2. We wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Święto jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego; Msze św. w naszej Bazylice o godz. 8 00 i o godz. 18 00 – z udziałem osób życia konsekrowanego. Mszy św. wieczornej przewodniczy Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. W tym dniu przypada czwarta rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa do częstochowskiej archikatedry. Ojcu naszej archidiecezeji składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w pasterskiej trosce o naszą archidiecezję oraz na rzecz Kościoła w naszej Ojczyźnie. Ofiary z jutrzejszego Święta są przeznaczone na klasztory klauzurowe; na Mszach św. poświęcenie gromnic.

  3. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Duchowej Odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 30.

  4. Za tydzień t.j. 7 lutego w ramach Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Ofiary będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi prowadzonymi przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.

  5. W miesiącu sierpniu organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuariów krajów Beneluxu i do Lisieux. Program pielgrzymki można pobrać z zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, a w nim m.in. artykuł „Nietypowy mnich” - wywiad z bratem Tadeuszem, wcześniej radnym Piotrkowa Trybunalskiego, który po śmierci żony wstąpił do zakonu benedyktynów w Tyńcu. oraz wywiad z naszym częstochowskim księdzem, który pełni posługę na odciętej od świata Arktyce Kanadyjskiej, a także temat z okładki: rozmowę ze światowej sławy śpiewakiem Andrea Bocelli, w której wyznaje, że żyje dzięki matce, która odmówiła lekarzom usilnie zalecanej aborcji.

  7. Solenizantkom i solenizantom miesiąca lutego składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną życzymy na nadchący tydzień Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,209 unikalne wizyty