06-08-2021 06:07
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 24.01.2016

Trzecia Niedziela Zwykła 24.01.2016 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – Święto nawrócenia św. Pawła apostoła; wtorek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; środa - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (żył na przełomie XIX i XX w. Odnowił Zakon Marianów; w czwartek - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., należał do Zakonu Dominikanów)

  2. W przyszłą niedzielę w ramach Katedralnego Spotkania Chórów pod honorowym patronatem Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo odbędzie się Kocert Kolęd w Auli Katedralnej o godz. 16 30. Serdecznie zapraszamy.
    3. Dziś 63. Światowy Dzień Trędowatych. Na całym świecie są zbiórki na pomoc tym nieszczęśliwym ludziom. Każdego roku przybywa 200 tys. nowych zachorowań. Ofiarę na ten cel można złożyć aniołkowi przy małej Szopce Bożonarodzeniowej w kaplicy maryjnej. Bóg zapłać za każdą złotówkę.

    4. W przeżywanym Roku Miłosierdzia w miesiącu sierpniu organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuariów krajów Beneluksu, także do Lisieux. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, jest także do pobrania w zakrystii. Zapisy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

    5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik „Niedziela”, szczególnie rozpoczęty cykl rozważań związany z Rokiem Miłosierdzia- analiza uczynków miłosierdzia – co do duszy i co do ciała.

    6. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną Św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji, życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,357 unikalne wizyty