06-08-2021 04:59
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 17.01.2016

Druga Niedziela Zwykła 18.01.2016 r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a dzisiejsza niedziela jest też Światowym Dniem Migranta i Uchodżcy.
2. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolęde. Jako proboszcz wraz z naszymi księżmi: Łukaszem i Pawłem, pragnę bardzo serdecznie podziękować za każde otwarte drzwii podczas kolędy, życzliwość i hojny z Waszej strony dar dla parafii – szczególnie na te piękne nowe figury do naszej Betlejemki oraz na utrzymanie instytucji diecezjalnych; dziękuję też ministrantom i wielu rodzinom za poczęstunek.

  • W minionych miesiącach przeprowadziliśmy remonty w budynkach parafialnych, także drobne prace w katedrze i w kaplicy wieczystej adoracji. Trzeba podkreślić, że z ofiar, które składacie każdej niedzieli utrzymujemy tę piękną świątynię, także i pracowników: Siostre Zakrystianke, Pana Organiste, panie która sprząta kościół i pana, który jest od spraw gospodarczo – porządkowych w katedrze i w jej otoczeniu. Szczególne Bóg zapłać za comiesięczne ofiary DAR SERCA, które wiele osób, rodzin składa systematycznie (te małe kopertki na Dar Serca można pobierać od pań przy wychodzeniu z kościoła w kruchcie naszej światyni). Pamiętajmy o tym, że piękne świątynie świadczą o pięknie wiary ludzi zakochanych w Panu Bogu. Jak długo będzie trwała wiara, tak długo będą wznoszone i ozdabiane świątynie, które świadczyć będą nie o bogactwie wierzących, ale o szczodrobliwości dla rzeczy wielkich i świętych. Niech tak będzie nadal w naszej katedralnej parafii.

  • Trzeba Kochani zauważyć, że w naszej parafii jest dużo osób starszych, którzy ze względu na chorobę i wiek nie mogą uczestniczyć w świątyni w niedzielnej Mszy św. Wiele z nich uczestniczy we Mszy św. transmitowanej przez radio Fiat z naszej archikatedry – w każdą niedziele o godz. 10 00. Jest także transmisja Mszy św w każdą niedziele o godz. 7 00 rano z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik, a także o godz. 13 00 na telewizji Polonia. W większości te osoby odwiedzamy z posługą sakramentalną w pierwsze piątki miesiąca. Moi Drodzy – rozglądnijmy się wokół siebie; w swoich rodzinach; w sąsiedztwie – może jest ktoś starszy, schorowany – chętnie tą osobę będziemy odwiedzać w pierwsze piątki miesiąca – trzeba podpowiedzieć, zachęcić, zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    3. Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej i innych grup parafialnych w nadchodzącą środe po wieczornej Mszy św. - serdecznie zapraszamy.

    4. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas I, II i III gimnazjum w ramach comiesięcznej katechezy przygotow. do Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek o godz. 18 30 w sali parafialnej.

    5. Za dwa tygodnie w niedzielę 31 stycznia o godz. 16 30 w auli katedralnej będzie Koncert Kolęd w wykonaniu naszego chóru BASILICA CANTANS oraz solistów opery Warszawskiej – już dzisiaj na ten koncert wszystkich zapraszamy.

    6. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny, która jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli. We czwartek – Dzień Babci, w piątek – Dzień Dziadka – naszym Babciom i Dziadkom życzymy pociechy z wnuków, zdrowia i wszelkiego dobra.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,232 unikalne wizyty