06-08-2021 04:14
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 20.12.2015

Czwarta Niedziela Adwentu - 20. 12. 2015 r.
1. Tydzień w liturgii:
- w czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w naszej świątyni o 7:00. Nie będzie Mszy św. o 18:00 ze względu na wieczerzę wigilijną. Spowiedź święta w wigilię od 8:00 do 13:00. Od 13:00 archikatedra będzie zamknięta.
- w piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy; taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w pierwsze święto jak w każdą niedzielę; .
- w sobotę drugi dzień świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce. Porządek Mszy św. niedzielny.

 1. Moi Kochani zakupiliśmy duże piękne figury do Szopki Betlejemskiej – są one wystawione tutaj w kaplicy Matki Bożej – można je zobaczyć; tamte stare były wykonane z gipsu, trochę podniszczone zębem czasu i poobijane. Godzi się aby w tej wspaniałej bazylice katedralnej były duże piękne figury do Betlejemki. Koszt tych figur jest dość duży – niech to będzie prezent od nas wszystkich w Roku Miłosierdzia dla naszej parafialnej świątyni; stąd przy okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, czy przy okazji wizyty duszpasterskiej – kolędy złóżmy hojniejsze ofiary, abyśmy mogli powoli je spłacić
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Odpust w naszej parafi. Uroczystą sume odpustową o godz. 12 00 odprawi Ks. Biskup. Na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na tę centralną uroczystość odpustową zapraszamy całą parafię.
  4. Kolędę rozpoczynamy za tydzień - po przyszłej niedzieli. Porządek wizyty duszpasterskiej już jest ustalony i będzie wydrukowany w miesięczniku „U Świętej Rodziny”, który będziemy rozprowadzać w święta Bożego Narodzenia, także jest umieszczony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie bazyliki, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Dziś wychodząc z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki, sianko oraz świece na stół wigilijny.
  5. Dzisiejszy tygodnik katolicki „Niedziela” jest na dwa tygodnie - kosztuje 10 zł i zawiera kalendarz na rok przyszły, oraz wiele ciekawych artykułów – zachęcamy do lektury ducho.

  6. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, która jest Kościołem Stacyjnym w Roku Miłosierdzia życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,140 unikalne wizyty