27-07-2021 17:36
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 6.12.2015

Druga Niedziela Adwentu - 6. 12. 2015r.
- dzisiaj po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca.

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy kościołowi na Wschodzie - wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla katolików szczególnie naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na Wschodzie.

  2. Z woli papieża Franciszka w Kościele rozpoczyna się Rok Święty Miłosierdzia, który będzie trwał do 20 listopada przyszłego roku. W dniu inauguracji Roku Świętego 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP papież Franciszek otworzy w Bazylice św. Piotra w Watykanie Drzwii Święte, które staną się Bramą Miłosierdzia. Następnie w przyszłą niedziele 13 grudnia zostaną otwarte Drzwii Święte – Brama Miłosierdzia w naszej Bazylice Archikatedralnej. Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich kochani na to szczególne Nabożeństwo połączone z Eucharystią w przyszłą niedziele na godz. 10 00 – będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. W zzwiązku z tym jeszcze jedna dobra wiadomość – nasz ks. Prałat dr Stanisław Gębka został powołany przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji na Misjonarza Miłosierdzia. Gratulując ks. Prałatowi tej nominacji, jednocześnie życzymy dużo siły i zdrowia, a przede wszystkim światła Ducha Świętego w szerzeniu Orędzia Miłosierdzia w naszej Archidiecezji – dziękujemy także za to dzisiejsze piękne Słowo Boże.
    3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św o godz. 9 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00; roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci zapraszamy na to adwentowe nabożeństwo w poniedziałek, środę i piątek;
    4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które będą trwać do wtorku czyli do 15 grudnia. Program jest wydrukowany w naszym miesięczniku „U Świętej Rodziny”, jest także wywieszony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie naszej bazyliki; w najbliższy czwartek – katecheza dla dorosłych o 18.30.
    5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny za 6 i 12 zł; poświęcone opłatki oreaz sianko na stół wigilijny.

    6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuły o rozpoczynającym się Roku Miłosierdzia.

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bzylikę Archikatedralną św.Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,496 unikalne wizyty