06-08-2021 04:19
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 29.11.2015

Pierwsza Niedziela Adwentu - 29 listopada 2015r.
- dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach pielgrzymki Apostolskiej Ojca Świętego Franciszka do Afryki.

1. W minioną środę zakończyliśmy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, nawiedzając najważniejsze miejsca z życia Pana Jezusa na czele Betlejem i Jerozolimą – miastem trzech religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, religii żydowskiej i religii muzułmańskiej. Z nawiedzonych przez nas wielu miejsc pielgrzymkowych Ziemi Świętej przywozimy Wam Kochani przede wszystkim dar modlitewnej pamięci i taką zachętę: warto – jeśli jest taka możliwość – co miesiąc odłożyć parę złotych, aby za kilka lat odbyć pielgrzymkę pielgrzymek nawiedzając najświętsze miejsca dla nas chrześcijan. Przyjmujemy zgłoszneia na wakacyjną pielgrzymkę autokarową w sierpniu do Lisieux i sanktuariów krajów Beneluxu – program jest na stronie internetowej naszej parafii – zapisy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

2. Dzisiaj na godz.15 30 Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do sali w budynku plebanii na film pt: „Niebo istnieje naprawdę”. Historia 4 – letniego chłopca, który po przebytej operacji opowiada, że był w niebie, podając przy tym fakty o których wcześniej nie mógł wiedzieć, natomiast w nadchodzący piątek w programie 1 telewizji o godz. 20 25, będzie wyświetlony wspaniały film dokumentalny pt.”Życia nie można zmarnować” - o polskich misjonarzach O. Zbigniewie Strzałkowskim i O. Michale Tomaszku zamordowanych przed laty w Peru; w sobotę będzie ich beatyfikacja.
3. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana, które będziemy przeżywać podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. Kościół w tym czasie zachęca do czuwania i modlitwy w stanie łaski uświęcającej; Roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci z kolorowymi lampionami przychodzą na Mszę św. roratnią w poniedziałek, środę i piątek. W poniedziałek – św. Andrzeja apostoła; w czwartek - św. Franciszka Ksawerego kapłana; w piątek - św. Barbary, męczennicy (poniosła śmierć męczeńska ok. 305 r., jest patronką górników, hutników i dobrej śmierci);

    4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. I piątek spowiadamy podczas każdej Mszy św., odwiedziny chorych od godz. 8 30.
    5. Rekolekcje adwentowe za dwa tygodnie od 13 do 15 grudnia br.
    6. Poświęcone opłatki można nabyć wychodząc z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie archikatedry. Można też nabyć świecę wigilijną za 6 i 12 zł. Dochód jest przeznaczony na biedne dzieci; Akcja Katolicka i młodzież naszej parafii w kruchcie katedry będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny wraz z dołączonymi życzeniami – ofiary będą przeznaczone na zakup opału dla ubogich z naszej wspólnoty parafialnej.
    7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły o pielgrzymce apostolskiej papieża Franciszka do serca Afryki – polecamy na lekturę duchową.
    8. Solenizantkom i solenizantom nadchodzącego miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,147 unikalne wizyty