06-08-2021 05:41
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2015

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada  2015 r.

  1. W dzisiejszą uroczytość za udział w publicznym odmówieniu aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Odkupicielowi, można zyskać odpust zupełny. Ten akt odmówimy po błogosławieństwie końcowym. Wzbudźmy w sobie szczery akt żalu za grzechy wyznane w konfesjonale. Pomódlmy się w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego, powierzmy Chrystusowi całe nasze życie, aby On był Panem i Królem naszych serc. W niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej archidiecezji do naszej Bazyliki Archikatedralnej. Na zakończenie Eucharystii delegacje poszczególnych dekanatów otrzymają świece – symbole 1050. rocznicy Chrztu Polski.
  2. Za tydzień pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny, w związku z tym dzieci naszej parafii zachęcamy do przygotowania kolorowych lampionów, z którymi będą uczęszczały na roraty.
  3. Serdeczne podziękowanie osobom, które roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów; Bóg zapłać też za ofiary, które przy tej okazji składacie, także za comiesięczne ofiary "Dar Serca" – przeznaczone będą na ogrzewanie ławek.
  4. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o 18.30, katecheza przez bierzmowaniem dla młodzieży klas III gimnazjum w piątek o godz. 18.30
  5. Podczas niedzielnej wieczornej Mszy św. o 18.00 będziemy w szczególny sposób modlić się za muzyków kościelnych z racji wspomnienia św. Cecylii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Kazimierz Szymonik, a liturgię animować będą częstochowskie chóry /m.in. nasz chór Basilica Cantans/
  6. Z okazji Cecyliańskiego Dnia Muzyki naszym organistom p. Stanisławowi i p. Przemysławowi oraz naszym psałterzystkom życzymy opieki Świętej Patronki i wciąż tak gorliwego przybliżania wiernym Boga przez piękno muzyki liturgicznej.   
  7. Za tydzień Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na godz. 15 30 do sali w budynku plebanii, na film pt. : „Niebo istnieje naprawdę”. Historia 4-letniego chłopca, który po przebytej operacji opowiada, że był w niebie, podając przy tym fakty, o których wcześniej nie mógł wiedzieć.
  8. Po Mszy św. Akcja Katolicka i młodzież naszej parafii w kruchcie katedry będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny wraz z dołączonymi życzeniami. Ofiary będą przeznaczone na zakup opału dla ubogich naszej parafii. Od waszej drodzy życzliwości i ofiarności będzie zależało, ile potrzebujących rodzin oraz osób starszych i samotnych doświadczy tej zimy pomocy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Wszystkim parafianom, drogim gościom oraz pielgrzymom nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną Świętej Rodziny życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,321 unikalne wizyty