06-08-2021 04:34
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 15.11.2015

XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2015r.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej; w środę - błogosławionej Karoliny Kózkówny – patronki polskiej młodzieży, czwartek – błogosławionej Salomei, piątek - św. Rafała Kalinowskiego kapłana, sobota – wspomnienie Ofiarowania NMP. W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej i młodzieży KSM z całej archidiecezji do naszej Bazyliki Archikatedralnej na godz. 12 00. Na zakończenie Eucharystii delegacje poszczeg. dekanatów otrzymają świece – symbole 1050 rocznicy Chrztu Polski.

  2. Dziś zostały poświęcone opłatki, które przez posłańców będą dostarczone do naszych rodzin. Roznoszący wylegitymują się zaświadczeniem z parafii. Prosimy, aby chętne osoby do roznoszenia opłatków z poszczególnych dzielnic zgłosiły się dziś w zakrystii po Mszy św., lub jutro w kancelarii parafialnej po wieczornej Mszy św. w celu uzyskania zaświadczenia i pobrania opłatków wigilijnych. Nie dajmy się oszukać oszustom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie ławek w archikatedrze.

  3. W nadchodzący wtorek wyruszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Godz. 16 00 wyjazd autokarem spod archikatedry, o godz. 20 00 – Msza św w kaplicy lotniska w Warszawie i po odprawach wylot do Telavivu. Mam Kochani świadomość, że pielgrzymka do Ziemi Świętej t.j. pielgrzymka szczególna – pielgrzymka pielgrzymek – zabieram Was w sercu wszystkich i tam w biblijnych miejscach, szczególnie podczas sprawowania Eucharystii i na wspólnotowej modlitwie będziemy o Was pamiętać i o tę modlitwę też prosimy. Przyjmujemy też zgłoszenia na wakacyjną pielgrzymkę autokarową w sierpniu do Lisieux i do sanktuariów krajów Beneluxu – program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii – zapisy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas I i II gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30.

  5. W przyszłą niedzielę na wieczornej Mszy św. będzie występ kilku połączonych chórów Częstochowskich z okazji Cecyliańskiego Święta Muzyki – zapraszamy.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki - Niedziela i nasz parafialny miesięcznik - U Świętej Rodziny.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym nasza Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy dobrego tygodnia.

   Oceny
   Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
   Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

   Brak ocen. Może czas dodać swoją?
   Logowanie
   Nazwa użytkownika

   Hasło   Nie masz jeszcze konta?
   Zarejestruj się

   Nie możesz się zalogować?
   Poproś o nowe hasło
   2,844,179 unikalne wizyty