27-07-2021 17:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 8.11.2015

XXXII Niedziela Zwykła 8 listopada 2015r.

  1. Jutro przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką wszystkich kościołów katolickich na świecie. W związku z tym świętem można dziś zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Bazylikę Archikatedralną, pobożnie odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

  2. 10 listopada – we wtorek o godz. 13 00 w naszej Bazylice będzie APEL PLEGŁYCH z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr 6 – serdecznie zapraszamy.

    3. W środę 11 listopada – przypada 97 rocznica odzyskania niepodległości. Centralną Mszę św. w intencji Ojczyzny w archikatedrze o godz. 12 00 odprawi Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy: dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie ugrupowania społeczne, samorządowe i polityczne. Módlmy się gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.

    4. W piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas – zapraszamy, katecheza dla dorosłych – we czwartek o godz. 18 30.

    5. Niedziela dzisiejsza jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, szczególnie w Syrii – gdzie setki tysięcy chrześcijan zostało przesiedlonych, lub wyjechało z kraju. Na świecie co 5 minut traci życie jeden wyznawca Chrystusa. Co roku ginie za wiarę 105 tys chrześcijan. Te informacje znajdziemy w tygodniku katolickim Niedziela , a także na ulotkach, które można sobie zabrać są na stoliku w kruchcie świątyni – jest w nich informacja o formie pomocy kościołowi prześadowanemu - wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Na pomoc dla chrześcijan prześladowanych szczególnie w Syrii można złożyć ofiarę do puszki przy wychodzeniu ze świątyni. Polecamy na lekture duchowną nasz parafialny miesięcznik: „U Świętej Rodziny”.

    6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,504 unikalne wizyty