27-07-2021 16:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 1.11.2015

XXXI Niedziela Zwykła 1 listopada 2015r. - Uroczystość Wszystkich Świętychniedzielny porządek Mszy św., po południu od godz. 13 00 do 17 00 Bazylika będzie zamknięta; o godz. 17 00 – różaniec za zmarłych i Msza św. oktawalna. Jutro Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7 00 i 18 00 – Mszę św. odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz za zmarłych biskupów, kapłanów i diecezjan; po Mszy św. będą specjalne modlitwy w Krypcie Biskupów Częstochowskich. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i oktawalne

  1. Trwa oktawa modlitw za zmarłych - do przyszłej niedzieli włącznie. Msze św. oktawalne za naszych zmarłych o godz. 18 00. Różaniec z wypominkami o godz. 17 00 – za zmarłych, których imiona i nazwiska podajemy w formie wypominek oktawalnych. Do przyszłej niedzieli można zyskać odpust zupełny – nawiedzając cmentarz grzebalny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się za zmarłych. Ten odpust można ofiarować raz dziennie za jedną osobę zmarłą.

  2. W tym tygodniu: w środę wspomnienie liturgiczne świętego Karola Boromeusza biskupa (żył w XVI wieku; jako kardynał Mediolanu budował schroniska dla biednych i sierocińce dla dzieci); jest patronem naszych Sióstr Karolanek – przy tej pięknej okazji święta ich patrona bardzo dziękujemy Siostrom za ich gorliwą posługę w naszej Archikatedrze, także za posługę miłosierdzia w kuchni dla biednych. Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca od godz. 8 30 rano.

  3. Spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny dzisiaj po rannej Mszy św.

  4. W zbliżającym sie Roku Milosierdzia - w sierpniu oraganizujemy autokarową pielgrzymkę do Lisieux i do Sanktuariów krajów Beneluxu. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela szczególnie artykuł: „Czy wszystkie drogi prowadzą do nieba?” - Uroczystość Wszystkich Świętych prowokuje pytania – o wieczność i katolickie sposoby na osiągnięcie nieba. Autor Niedzieli wylicza skuteczne metody.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny, jak również solenizantkom i solenizantom miesiąca listopada życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,384 unikalne wizyty