31-07-2021 23:36
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 25.10.2015

XXX Niedziela Zwykła - 25 października 2015r.
-
we wszytkich kościołach i kaplicach w Polsce jest liczenie wiernych wypełniających praktyki religijne – jest ono potrzebne do celów statystycznych kościoła katolickiego.

  1. W czwartek przypada 90 rocznica powstania naszej diecezji i rocznica konsekracji naszej Bazyliki Archikatedralnej. Uroczyste Msze św. o godz. 7 00 i 18 00. Na Mszę św. wieczorną, którą odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz zapraszamy całą parafię, a szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach , Caritas, Akcję Katolicką, Parafialną Rade Duszpasterską, Ministrantów, Ruch Światło – Życie, dzieci, które się przygotowują do I Komunii św wraz z rodzicami, kandydatów do Bierzmowania z klas I ponad gimnazjalnych i z klas II i III gimnazjum. Podczas Mszy św. o godz. 18 00 będzie także Uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży, stąd próba generalna przed Bierzmowaniem we wtorek o godz. 18 45; spowiedż młodzieży, świadków, rodziców i bliskich w środę o godz. 18 45.

  2. W związku z powyższą Uroczystością w czwartek Doba Eucharystyczna. Program adoracji jest wywieszony w tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni.

  3. W przyszłą niedziele – Uroczystość Wszystkich Świętych – niedzielny porządek Mszy świętych. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu i archikatedra będzie zamknięta od godz. 13 00 do 17 00. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., szczególnie Komunię św. ofiarujmy za nszych zmarłych. Na wszystkich cmentarzach naszej archidiecezji klerycy będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Częstochowie. Dobroci waszych serc polecamy sprawę utrzymana Seminarium Duchownego.

  4. Odpust zupełny można zyskać w intencji zmarłych od 1 do 8 listopada będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i przyjąć Komunię św. za zmarłych.

  5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, które odprawiamy w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 8 00 i przed 10 00, oraz na Msze św. oktawalne, które będziemy odprawiali od 1 do 8 listopada o godz. 18 00. Przed Mszami oktawalnymi o godz. 17 00 będzie różaniec za zmarłych, których imiona i nazwiska podamy na kartkach.

  6. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza dziś na godz. 15 15 do sali w budynku plebanii, gdzie będzie projekcja filmu: „Popiełuszko – wolność jest w nas”.

  7. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela m.in. artykuł: „Koronczarka i zegarmistrz” - o kanonizowanych w minioną niedzielę w Rzymie rodzicach św. Teresy z Lisieux, dokąd planujemy pielgrzymkę autoakrową w przyszłym roku w sierpniu, także do sanktuariów krajów Beneluxu. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii; można także pobrać w zakrystii.

  8. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia – w serdecznej modlitwie polećmy opiece św. Rodziny z Nazaretu naszą Ojczyznę.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,976 unikalne wizyty