01-08-2021 00:43
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 18.10.2015

XXIX Niedziela Zwykła 18 października 2015r.

  1. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny – w intencji misji będziemy modlić się szczególnie na Nabożeństwach Różańcowych; także ofiary, które składamy dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na misje katolickie prowadzone na całym świecie.

  2. W tym tygodniu: we wtorek – św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów; w środę – św. Jakuba Strzemię biskupa; czwartek – św. Jana Pawła II papieża – największego syna polskiej ziemi.

  3. Pozwólcie Kochani, że przypomnę ogłoszenie sprzed tygodnia – o Światowych Dniach Młodzieży, które będziemy przeżywać w przyszłym roku w Krakowie. Ojciec Św. nawiedzi także Jasną Górę. Tydzień przed Dniami Młodzieży wszystkie diecezje Polski mają dać gościnę w rodzinach młodym, którzy przybędą z całego świata. Nasza diecezja w dniach 20 – 25 lipca ma przyjąć – dać zakwaterowanie dla ok. 12 tysięcy młodych. Stąd serdeczna i gorąca prośba o otwarcie drzwii i serc naszych domów dla młodzieży, która do nas przybędzie – mówiąc konkretnie – chodzi tu moi drodzy tylko o danie tym młodym noclegu; wyżywienie i zajęcia będą mieli w wyznaczonych miejscach Częstochowy, zanim udadzą się do Krakowa. Będzie to dla nas pewnie trochę trud, ale też i satysfakcja. Na moją prośbę sprzed tygodnia zgłosiła się tylko jedna rodzina wyrażająca chęć przyjęcia młodych. Moi Kochani pewnie, że wiele rodzin nie ma warunków, aby przyjąć tą młodzież, ale też miejmy taki honor parafialny, by nasza parafia katedralna nie była pod tym względem na szarym końcu Częstochowy czy diecezji. Stąd w myśl biblijnego nauczania naszego Pana: „proście, a otrzymacie” jeszcze raz ponawiam prośbę, aby rodziny, które mają choćby skromne możliwości przyjęcia dwóch, trzech, czterech osób – by w najbliższym czasie zgłosiły chęć przyjęcia młodych, którzy przybędą do Polski, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

  4. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku za ławkami; można je sobie zabrać do domu; wpisać czytelnie imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych i składać w zakrystii w formie wypominków rocznych, półrocznych lub Mszy św. oktawalnych tzn. odprawianych przez osiem dni od 1 do 8 listopada poprzedzonych różańcem za zmarłych, których polecamy w wypominkach oktawalnych. Moi Drodzy – trzeba dopowiedzieć – tak jak pamiętamy za życia o naszych bliskich: rodzicach, dziadkach, o mężu, żonie i przy okazji rocznic, urodzin, imienin składamy im życzenia, symboliczny prezent, czy kwiaty, tak też chciejmy pamiętać o nich także i wtedy, gdy ich już nie ma pośród nas, są już po drugiej stronie t.j. nasz święty i religijny obowiązek. Chciejmy im także każdego roku składać duchowe prezenty: zamówić Msze św. z racji rocznicy śmierci, z racji imienin, czy jak wyżej wspomniałem – zamówić wypominki. Jeśli my pamiętamy o naszych przodkach – za nich się modlimy - o ich szczęście wieczne, w tym duchu wychowujemy dzieci – bądźmy pewni, że i one kiedyś będą o nas pamiętać.

  5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

  6. Próba dla młodzieży, która 29 pażdziernika przystąpi do Bierzmowania we czwartek o godz. 18 45.

  7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny oraz solenizantom tego tygodnia na czele z naszym ks. Łukaszem życzymy Bożego blogosławieństwa i dobrej niedzieli.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,210 unikalne wizyty