31-07-2021 23:47
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 11.10.2015

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2015r.

  1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce prowadzona jest dziś kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na ten piękny cel - stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży, szczególnie z terenów wiejskich, możemy złożyć przed kościołem naszym wolontariuszom.

  2. W przyszłym roku w lipcu będziemy w Krakowie przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Ojciec Święty Franciszek nawiedzi także Jasną Górę. Nasza archidiecezja w dniach 20 – 25 lipca ma przyjąć – dać zakwaterowanie dla około 12 tysięcy młodych. Stąd serdeczna i gorąca prośba o otwarcie drzwii i serc naszych domów dla młodzieży, która do nas przybędzie – mówiąc konkretnie chodzi tu moi kochani tylko o danie tym młodym noclegu, wyżywienie i wszelkie zajęcia będą mieli w wyznaczonych miejscach Częstochowy, zanim udadzą się do Krakowa. Będzie to dla nas pewnie trochu trud, ale też radość i satysfakcja. Prośba, aby rodziny które mają choćby skromne możliwości przyjęcia dwóch trzech, czterech osób w tych dniach, aby w najbliższym czasie zgłosiły chęć przyjęcia młodych, którzy przybędą do Polski, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

3.W nadchodzącym tygodniu: wtorek – błog. Honorata Kożmińskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Honoratek, we czwartek - św. Teresy z Avila dziewicy i doktora kościoła, w piątek - św. Jadwigi Śląskiej, w sobote – Sw. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika; w przyszłą niedziele - św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia, w tym dniu przypadają imieniny ks. Łukasza, zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji Księdza Solenizanta rano na godz. 8 00.

    4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty wyrażamy wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i cierpliwej miłości wobec uczniów.

    5. Próba dla młodzieży, która 29 października przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w nadchodzący piątek o godz. 18 45. Katecheza parafialna w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.

    6. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17 15. Dzieci gromadzą się na Różańcu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16 30. Na lekturę duchową polecamy tygodnik katolicki Niedziela, który możemy nabyć w zakrystii i przy wychodzeniu z kościoła.

    7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,009 unikalne wizyty