06-08-2021 05:04
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 27.09.2015

XXVI Niedziela Zwykła 27 września 2015r.

  1. W tym tygodniu – w poniedziałek – św. Wacława męczennika – patrona Ks. Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego, którego polecamy naszej wspólnej modlitwie; we wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, który na przełomie III i IV wieku przetłumaczył Pismo św. na język łaciński; jest autorem powiedzenia: „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”, czwartek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, piątek – św. Aniołów Stróżów; I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8 30.

  2. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 29 pażdziernika – odpowiedzialnym za bliższe przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania jest ks. Paweł. Egzamin przed Bierzmowaniem w nadchodzącym tygodniu: czwartek o godz. 18 45 – egzamin dla dziewcząt, piątek o godz. 18 45 – egzamin dla chłopców; ewentualne egzaminy poprawkowe w sobota o godz. 9 00.

  3. Nabożeństwa Różańcowe rozpoczynamy od czwartku – dla starszych od godz. 17 15: dzieci zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwo Różańcowe w piątek o godz. 16 30. Różaniec kochani, to piękna modlitwa, ale pod warunkiem, że ją odmawiamy tak, jak nas uczy Kościół i jak uczył nas Święty Jan Paweł II.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela m.in. artykuły o pielgrzymce apostolskiej papieża Franciszka na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, gdzie Ojciec św. przemawiał w Senacie USA, na forum ONZ, spożył posiłek z bezdomnymi oraz uczestniczył w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii. Tgodnik Niedziela możemy nabyć przy wychodzeniu z kościoła, oraz w zakrystii.

  5. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,240 unikalne wizyty