06-08-2021 06:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszapsterskie 20.09.2015

XXV Niedziela Zwykła 20 września 2015r. - niedzielę dzisiejszą przeżywamy w blaskach pielgrzymki apostolskiej papieża Franciszka na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

 1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek
  – św. Mateusza apostoła i ewangelisty, środa – św. Ojca Pio kapana;
  piątek – błog. Władysława z Gielniowa, kapłana.

 2. W najbliższą sobotę 26 września dzieci i młodzież zapraszamy na ognisko przy plebani na godz. 10 00.

 3. W przyszłą niedzielę 27 września na godz. 15 30 do auli parafialnej Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na projekcję filmu pt. Cristiada. Podczas seansu drobny poczęstunek. Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z krwawym reżimem państwa.

 4. W tygodniku katolickim Niedziela znajdziemy ciekawe artykuły m.in. „Islam – religia pokoju czy wojny” - wywiad ze znanym islamistą O. Samirem – jezuitą, a także fotoreportaż z uroczystości koronacyjnych w Praszce.

 5. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 29 października w Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki Archikatedralnej. Odpowiedzialnym za bliższe przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania jest ks. Paweł. Jeśli są osoby, które z różnych względów nie były u Bierzmowania, t.j. dobra okazja, aby niejako nadrobić zaległości w sferze duchowej – w nadchodzących dniach zgłosić się do ks. Pawła. Spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej w najbliższą niedzielę o 11 00 w sali na plebani.

 6. W wyremontowanych pomieszczeniach dawnej kancelarii parafialnej i sąsiadujących pomieszczeniach – decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego – od 1 września rozpoczął działanie Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin ”Nazaret”, którego celem jest koordynacja i podejmowanie działań na rzecz duszpasterstwa narzeczonych i rodzin w naszym mieście. Ośrodkiem tym kieruje ks. Robert, który jest zastępcą Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej wraz z doradcami życia rodzinnego.

 7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,389 unikalne wizyty