31-07-2021 23:55
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2015

XXIV Niedziela Zwykła 13 września 2015r.
- niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców; jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. Serdeczne podziękowanie dla osób, które włączyły się w akcje Caritas pt. „Tornister marzeń”. Dzięki waszej ofiarności kilkanaście dzieci otrzymało wyprawki szkolne, tzn. tornister z przyborami szkolnymi.

  2. Jutro w poniedziałek będzie doroczna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, osób starszych, rencistów i emerytów do archikatedry. Mszę ś o godz. 11 00 odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz; przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; po Mszy św. będzie spotkanie w auli przy herbacie.

  3. W tym tygodniu: we czwartek: Dzień Golgoty Wschodu - pamięci martrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. 76 rocznica agresji sowieckiej na Polskę (1939r). W naszej modlitwie pamiętajmy o poległych i pomordowanych na Wschodzie; w piątek – św. Stanisława Kostki zakonnika – patrona Polski, a zarazem patrona dzieci i młodzieży. Właśnie dzieci i młodzież zapraszamy w piątekna Mszę św. na godz. 18 00. Po Mszy św. będzie spotkanie dla młodzieży klas I, II i III gimnazjum, oraz młodzieży klas ponad gimnazjalnych w sprawie przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

  4. Spotkanie Akcji Katolickiej po mszy św. wieczornej o 18.00 w najbliższą środę.
  5. W nadchodzącym roku szkolnym nie będzie Uroczystości Pierwszej Komunii świętej. Decyzją Księzy Biskupów - Pierwsza Komunia św. będzie w klasach trzecich, stąd obowiązuje dwuletni cykl przygotowania do Pierwszej Komunii św., spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II będzie w nadchodzącą środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18 45 – serdecznie rodziców zapraszamy.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, który możemy nabywać w zakrystii i przy wychodzeniu ze świątyni.

  7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,051 unikalne wizyty