27-07-2021 18:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 6.09.2015

XXIII Niedziela Zwykła 6 września 2015r. - po rannej Mszy św., spotkanie duszpast. ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny.

  1. We wtorek 8 września – przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. o godz. 9 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00 – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

  2. W środę przypada IX rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego. O godz. 18 00 Mszę św. dziękczynno – błagalną odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita wraz z duchowieństwem całej Archidiecezji.

  3. W dniu wczorajszym odbyliśmy autokarową pielgrzymkę do Lichenia; natomiast w nadchodzącą sobotę 12 września organizujemy wyjazd do Praszki na uroczystość koronacji obrazu Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia – zapisy i informacje dotyczące wyjazdu w zakrystii i w kancelarii par. – zapraszamy do wspólnego pielgrzymow.

  4. W przyszły poniedziałek 14 września będzie doroczna pielgrzymka chorych do naszej Bazyliki Archikatedralnej z kilku dekanatów częstochowskich. Dokładny program pielgrzymki podamy za tydzień.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, który możemy nabywać w zakrystii i przy wychodzeniu ze świątyni.

  6. W minionych tygodniach wykonaliśmy dość dużo prac remontowych i w budynku plebanii i w pomieszczeniach dla duszpasterstwa, aby w godnych warunkach mogły odbywać się spotkania formacyjne poszczególnych grup apostolskich naszej parafii. W tym kontekście składamy serdeczne Bóg zapłać Wam Kochani za wszelkie ofiary, które składacie szczególnie w formie „DAR SERCA”.

  7. Ponadto informujemy, że: spotkania dla ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza będą w soboty o godz. 9 00; Dzieci Maryi również w soboty o godz. 10 00; próby scholki dziecięcej w niedziele o 11.30 przed Mszą, katechezy dla dorosłych w każdy drugi czwartek miesiąca – juz w ten najbliższy o godz. 18 45; Akcja Katolicka w trzeci czwartek miesiąca o godz. 18 45; Krąg Oazy Rodzin – w pierwszą niedzielę miesiąca – spotkanie u rodzin.

  8. W minionych dniach minęła kolejna rocznica hitlerowskiego mordu na mieszkańcach Częstochowy, który miał miejsce przed Katedrą i przed kościołem św. Zygmunta – na początku II wojny światowej. Ten fakt jest upamiętniony na placu katedralnym. Polećmy w modlitwie Miłosiernemu Bogu poległych wówczas naszych praojców: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  9. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,603 unikalne wizyty