06-08-2021 05:24
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2015

XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2015r.
- we wtorek przypada 76. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny, o mądrość dla rządzących i o jedność w naszym narodzie.

  1. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci szkolne; młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę św. na godz. 9 00. Przedszkolaki przynoszą tornistry i przybory szkolne do poświęcenia w przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 12 00. Natomiast dzisiaj do specjalnego kosza ustawionego w kaplicy Matki Bożej można składać przybory szkolne, którymi będą wyposażone tornistry dla dzieci potrzebujących wsparcia z rodzin najbardziej potrzebujących. Takie „tornistry marzeń” - organizowane w ramach akcji „Caritas” można będzie odebrać jutro po wieczornej Mszy św. - oczywiście dzieci, których rodzice zgłosili wcześniej taki zamiar.

  2. Spowiedż św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci, dla gimnazjalistów i młodzieży w I piątek września od godz. 17 15. Jest to dobra okazja do rozpoczęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dla dzieci z klas trzecich. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską z racji I piątku miesiąca od godz. 8 30.

  3. W nadchodzącą sobotę 5 września o godz. 5 30 rano spod naszej archikatedry wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Lichenia. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; organizujemy także wyjazd do Praszki na uroczytość koronacji obrazu Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia – za dwa tygodnie w sobotę 12 września - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela

  5. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, oraz dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,285 unikalne wizyty