27-07-2021 16:05
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2015

XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2015r.

  1. We wtorek - w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17 00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do licznego udziału.

  2. W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Święto Częstochowskiej Prowincji Kościelnej. Suma Odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11 00. W naszej świątyni Msze św. o godz. 7 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00.

  3. W sobotę 29 sierpnia – pielgrzymka osób niepełnosprawnych na Jasną Górę, pod przewodnictwem wspólnoty BETEL. Rozpoczęcie o godz. 9 00 – od kościoła parafialnego w Olsztynie. Msza św. kończąca pielgrzymkę o godz. 17 00 w Bazylice Jasnogórskiej.

  4. Na lekture duchowną polecamy tygodnik Niedziela, który możemy nabywać w zakrystii lub przy wychodzeniu ze świątyni m.in. artykuł: „Rosną mury bezradności” - o zmaganiach Europy z imigrantami i jak z tym problemem radzą sobie Stany Zjednoczone.

  5. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na jednodniową pielgrzymkę autoakrową do Lichenia, która będzie w sobotę 5 września. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – jest jeszcze kilka wolnych miejsc - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. Włączamy się w ogólnopolską akcję Caritas Polska pt: „Tornister marzeń”. Kampania zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę; ma na celu pomoc dla dzieci z naszej parafii, potrzebujących wsparcia w wyposażeniu wyprawek szkolnych. Stąd w przyszłą niedzielę do specjalnego kosza można będzie wkładać podstawowe artykuły szkolne: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne. Te właśnie artykuły znajdą się w wyprawkach szkolnych dzieci, które tego najbardziej potrzebują. Bardzo zachęcamy do poparcia tej dobroczynnej akcji, w ramach naszej wspólnoty parafialnej.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,326 unikalne wizyty