27-07-2021 17:25
Nawigacja
Pielgrzymka do Indii

PIELGRZYMKA Z PARAFII ŚW. RODZINY DO INDII
VARANASI KALKUTA (10 dni) 15-24.02.2016


1 DZIEŃ    
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie w terminalu odlotów przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Delhi (z przesiadką w jednym z portów azjatyckich) . 

2 DZIEŃ: DELHI
Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii: w Starym Delhi najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk,  a następnie  XVII –wieczny Czerwony Fort ( z zewnątrz), meczet Jama Masjid ( Meczet Piątkowy) - największy w Indiach , Raj Gath – miejsce pamięci  Mahatmy Gandhiego, Qutab Minar – najwyższa minaret Indii (72,5 m). Następnie przejazd do Nowego Delhi: zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys Hindusów poległych w I wojnie światowej. Nocleg w Delhi.

3 DZIEŃ: DELHI –AMBER FORT - JAIPUR
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Delhi : grobowiec Humajuna ( pierwowzór taj Mahal, a następnie  wyjazd do Jaipuru. Po drodze  zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Nocleg w Jaipur.

4 DZIEŃ: JAIPUR
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru nazywanego „różowym miastem”: Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii.
Nocleg w Jaipurze.

5 DZIEŃ: JAIPUR - FATEHPUR SIKRI -  AGRA
Po śniadaniu wyjazd do  Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście  będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Kolacja i nocleg w Agrze.

6 DZIEŃ: AGRA
Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej  małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego  Czerwonego  Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców. Po kolacji  transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi (wagony sypialne)

7 DZIEŃ: VARANASI
Przyjazd pociągu do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata ( założone  w XII w p.n.e.), celu  pielgrzymek z różnych zakątkowa kraju i świata (planowany przyjazd o godz. 10:30). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Lunch. Wycieczka do Sarnath oddalonego o 10 km od Varanasi – mityczne miejsce, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój buddyzmu. Wieczorem udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na brzegach Gangesu. Nocleg w Varanasi.

8 DZIEŃ: VARANASI - KALKUTA
O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja  rytualnych kąpieli oraz obrzędów odbywających się na schodach  prowadzących do rzeki ( ghaty). Jest to jedno z najbardziej fascynujących  doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Zlotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeżb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki  z czterema heraldycznymi lwami - strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Przylot do Kalkuty. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

9 DZIEŃ: KALKUTA
Wizyta w ośrodku misyjnym Matki  Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia. Panoramiczny objazd miasta. Po kolacji  przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

10 DZIEŃ
Przylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 7900 PLN/os.

Cena obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Delhi,  Kalkuta –Warszawa przez jeden z azjatyckich portów lotniczych; przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta; przejazdy wewnętrzne autokarem z klimatyzacją; przejazd pociągiem nocnym na trasie Agra – Varanasi; zakwaterowanie w hotelach 3*** (pokoje dwuosobowe); śniadania i obiadokolacje; usługi lokalnych przewodników; opieka pilota; wiza do Indii; ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych; podatek VAT

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 100 USD; zwyczajowych napiwków – ok. 40 USD (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego; wydatków osobistych

Na około 2 miesiące przed wylotem należy biuru dostarczy: paszport ważny co najmniej 1 rok od powrotu z pielgrzymki, 1 kolorowe zdjęcie en face i oraz wypełniony wniosek wizowy (otrzymany wcześniej od biura).

Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe
 
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91
e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,477 unikalne wizyty