27-07-2021 16:23
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2015

XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2015r.

  1. Na Jasnej Górze od jutra będzie odprawiana nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej świątyni nowennę odprawiamy od jutra codziennie po Mszach św. rannych i przed Mszami św. wieczornymi. Parafie naszego miasta codziennie pielgrzymują na Jasną Górę na godz. 18 30 – Msza św. przed szczytem jasnogórskim. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym nabożeństwie w czwartek. Z archikatedry wychodzimy na Jasną Górę o godz. 17 15. Będzie to nasza doroczna pielgrzymka parafialna; bardzo prosimy o liczny udział. Trud naszego pielgrzymowania ofiarujmy za nasze rodziny, parafie i Ojczyznę. Zachęcam do udziału wszystkich parafian.

  2. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: w poniedziałek – św. Jacka kapłana; w czwartek – św. Bernarda, opata - należy do najwybitniejszych mistyków chrześcijańskich; w piątek – św. Piusa X papieża; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Królowej.

  3. W sobotę 5 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Na lekture duchowną polecamy tygodnik Niedziela, szczególnie artykuł: „Szukanie dobra wspólnego” - wywiad z nowym Prezydentem Rzeczpospolitej. Tygodnik Niedziela możemy nabyć w zakrystii lub przy wychodz. ze światyni.

  5. Przypominamy, że w naszej parafii, dzięki poświęceniu wielu osób trwa tzw. Codzienna Modlitwa Ludu Bożego: codziennie w godzinach 12 00 do 13 00 jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; codziennie o godz. 15 00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 17 30 są odprawiane Nieszpory, w każdą niedzielę o godz. 9 30 – Godzina Czytań. Bardzo zachęcamy Kochani, aby grono ludzi nawiedzających wystawionego do adoracji Pana Jezusa i modlących się każdego dnia w kaplicy Najświętszego Sakramentu nieustannie się powiększało, wszak modlitwa jest każdemu z nas bardzo potrzebna.

  6. W duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tych upalnych dniach sierpnia z odległych zakątków naszej Ojczyzny zmierzają pieszo na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny, życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,355 unikalne wizyty