01-08-2021 00:22
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 9.08.2015

XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2015r.

  1. W poniedziałek – św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w piątek – św. Maksymiliana Kolbe – kapłana i męczennika. Jest to też dzień pamięci i modlitwy za pomordowanych w więzieniach, obozach i łagrach.

  2. W sobotę – doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym świątecznym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. - na Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy też Święto Wojska Polskiego.

  3. W przyszły poniedziałek – za tydzień 17 sierpnia rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej świątyni nowennę będziemy odprawiać po Mszach św. rannych i przed Mszami wieczornymi. Na jasnogórską nowenne są zaproszone do udziału wszystkie parafie częstochowskie. Nasza parafia będzie pielgrzymować we czwartek 20 sierpnia. Jest to nasza doroczna pielgrzymka na Jasną Górę – szczegóły dotyczące pielgrzymki podamy za tydzień. Natomiast w sobotę 5 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. W duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tych upalnych dniach sierpnia z odległych zakątków naszej Ojczyzny zmierzają pieszo na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,153 unikalne wizyty