01-08-2021 00:18
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2015

XVII Niedziela Zwykła 26 lipca 2015r.

  1. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie we wtorek 4 sierpnia – wyjazd o godz. 5 30 rano spod naszej archikatedry. Rozważaniom będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup senior Stanisław Nowak.

  2. W tym tygodniu: w środe – św. Marty (siostry Marii i Łazarza, często gościła Jezusa w swoim domu w Betanii, jest patronką hotelarzy i gospodyń domowych., w piątek - św. Ignacego z Loyoli – był kapłanem (żył na przełomie XV i XVI wieku, był rycerzem, przeżył nawrócenie pod wpływem „Żywotu Jezusa” i „Żywotów Świętych”, poświęcił całe życie Bogu, założył zakon jezuitów; piątek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła (był ludowym kaznodzieją, napisał dzieła z zakresu teologi moralnej i ascetycznej).

  3. W sobotę 1 sierpnia – przypada 71 rocznica rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny, o jedność w narodzie, o mądrość i zgodę dla rządzących.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik „Niedziela”; polecamy również kochani tę piekną wystawę: Ikona Ojca Świętego Jana Pawła II – pielgrzyma świata”. Wielu z nas pewnie przypomni sobie te wspaniałe chwile pielgrzymek Św. Jana Pawła II do Ojczyzny i do naszej Częstochowy – polećmy tę wystawe bliskim, znajomym, także dzieciom młodzieży.

  5. Z racji patrona kierowców św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. odmawiamy specjalne modlitwy – o Boże blogosławieństwo dla kierowców i święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia otrzymacie kierowcy poświęcone pamiątki sakralne ze św. Krzysztofem, które należy umieścić w widocznym miejscu w samochodzie. Z racji poświęcenia kierowcy jak mogą niech złożą ofiarę, która będzie cegiełką w ramach ogólnopolskiej akcji na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących szczególnie w Afryce. Wszystkim kierowcom życzymy szczęśliwej drogi i zawsze bezpiecznego dojechania do celu podróży.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,142 unikalne wizyty