27-07-2021 17:41
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2015

XV Niedziela Zwykła 12 lipca 2015r.
- niedzielą dzisiejszą przeżywamy w blaskach pielgrzymki apostolskiej papieża Franciszka do krajów Ameryki Południowej – Paragwaju, Boliwii i Ekwadoru.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; środa – św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła; czwartek – Matki Bożej z Góry Karmel ( na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego; w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, zwany – Karmelitami. Jednemu z zakonników – św. Szymonowi objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, że umierający w tym stroju nie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi. Od XIX wieku można również nosić szkaplerz w formie medalika).

  2. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie we wtorek 4 sierpnia; będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela oraz nasze pismo U Świętej Rodziny – możemy je nabyć przy wychodzeniu z kościoła, jak również w zakrystii.

  4. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,508 unikalne wizyty