27-07-2021 16:38
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 5.07.2015

XIV Niedziela Zwykła 5 lipca 2015r.

  1. Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo mianował ks. mgra Pawła Podeszwę wikariuszem naszej archikatedralnej parafii. Ks. Paweł przychodzi do nas z kolegiaty św. Lamberta w Radomsku. Ks. Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, aby w naszej parafii czuł się dobrze po prostu jak w rodzinie.

  2. Dzisiaj po rannej Mszy św. będzie spotkanie duszpasterskie ze wspólnotą Żywego Różańca.

  3. Jutro w poniedziałek 6 lipca o godz. 18 00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św., w 52 rocznicę śmierci Drugiego Biskupa Częstochowskiego Zdzisława Golińskiego, który kierował naszą diecezją w latach: 1951 – 1963. Po Mszy św. będą miały miejsce modlitwy w Krypcie Biskupów.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela.

  5. W sobotę Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę – pielgrzymi w godzinach 10 00 - 11 30 nawiedzą naszą Bazylikę Archikatedralną.

6.Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – błog. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki Dzieł Misyjnych w Polsce; środa - św. Jana z Dukli, kapłana; sobota - św. Benedykta, który żył zaledwie 47 lat, a mimo to należy do świętych o ogromnej popularności. Został ogłoszony Patronem Europy, ponieważ dobrze przysłużył się nie tylko chrześcijaństwu, ale też szeroko rozumianej kulturze.

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca lipca życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,385 unikalne wizyty