31-07-2021 23:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2015

Dwunasta Niedziela Zwykła - 21. 06. 2015 r.
1. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 17 30.

 1. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Tym, którzy żałowali za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie, za co został uwięziony i ścięty;
  Jest to dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. Msze św. w intencji Solenizanta w środę o 7 i 18.
  3. Zakończenie roku szkolnego 2014/15 w piątek 26 czerwca. Msza św. dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół położonych na terenie naszej parafii o godz. 9:00. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. - codziennie przed Mszami św.

4. Moi Drodzy tak jak słyszeliśmy w liście pasterskim naszego Księdza Arcybiskupa - w przyszłym roku w lipcu będziemy w Krakowie przeżywać Światowe Dni Młodych. Ojciec Święty Franciszek nawiedzi także naszą Jasną Górę. Nasza archidiecezja w dniach 20 - 25 lipca ma przyjąć – dać zakwaterowanie dla około 12 tys. młodych. Stąd serdeczna i gorąca prośba o otwarcie serc i drzwii naszych domów dla młodzieży, która do nas przybędzie. Prośba, aby rodziny które mają takie możliwości w nadchodzących dniach zgłosiły chęć przyjęcia młodych, którzy przybędą aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

  5. Ogólnopolska XXXIII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę w przyszłą niedzielę.

  6. Na naszą pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 17 – 25 listopada b.r. mamy jeszcze kilka wolnych miejsc – zgłoszenia przyjmujemy do wtorku.

  7. Na lekture duchowną plecamy tygodnik Niedziela m.in. artykuł: „Kościelny GPS dla związków niesakramentalnych”. Czy osoby rozwiedzione mogą się czuć poza granicami Kościoła? Nawet jeśli decydują się na drugi związek, nikt ich nie zwolni od odpowiedzialności za zbawienie. Publicyści Niedzieli porządkują wiedzę na temat związków niesakramentalnych.

  8. Wszystkim parafianom i Drogim Gościom nawiedzającym nasza Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,982 unikalne wizyty