06-08-2021 06:31
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 7.06.2015

Dziesiąta Niedziela Zwykła - 7.06.2015 r.
- dziś po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie na nabożeństwie czerwcowym o godz. 17 30 procesja eucharystyczna. Ks. neoprezbiter Adam Dróżdż na zakończenie oktawy w czwartek odprawi Mszę św. i poprowadzi procesję do czterech ołtarzy, poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i dorosłym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia;
2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za kapłanów. Wszyscy kapłani z naszej archidiecezji są zaproszeni na wieczorną modlitwę do archikatedry na godz. 20:00. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa;
3. W minionym tygodniu wykonano wiele prac remontowych; Zdjęliśmy nagrzewnice gazowe, które były zamontowane na wysokości 12 metrów (w sumie było ich 22); od kilku lat już nie były sprawne, nie można było ich załączać. Także wykonano (po zimie) uzupełnienia gzymsów w niektórych miejscach na zewnątrz bazyliki. W kontekście tych i innych kosztownych prac bardzo dziękujemy za waszą ofiarność, szczególnie za ofiary „dar serca”, które wiele rodzin składa systematycznie co miesiąc, troszcząc się o naszą parafialną świątynię.
4. Jutro pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych ich bliskich oraz wszystkich chętnych do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin do Leśniowa. Wyjazd spod bazyliki o godz. 8 00 rano; powrót w godzinach popołudniowych.
5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela
6. Zbiórka ofiar do puszek na dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,412 unikalne wizyty