06-08-2021 05:22
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2015

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2015r.
- dziś kończy sie okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klas drugich. Dzieci przeżywające Biały Tydzień codziennie o godz. 18 00 uczestniczą we Mszy św. - przedłużając radość niedzielnej Uroczystości. Za tydzień w poniedziałek – pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i wszystkich chętnych do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin do Leśniowa – zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17 30.

  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8 00; 10 00 i 18 00. W tym roku procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10 00 pójdzie z archikatedry na Jasną Górę. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec z różańcem, Arcybractwo św. Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci pierwszokomunijne i młodsze będą sypać kwiaty od archikatedry do kościoła św. Zygmunta. Próba sypania kwiatów w poniedziałek po Mszy św o godz. 18 00. Pamiętajmy, że udział w procesji Bożego Ciała to nasze publiczne wyznanie wiary. W to Święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Do czwartku 11 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Na nabożeństwie czerwcowym codziennie podczas oktawy będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św.

  4. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 30.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, a w szczególny sposób artykuł o cudach eucharytycznych, a w dodatku częstochowskim prezentacje nowowyświęconych kapłanów.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną na czele z dziećmi w Dniu Ich Święta – życzymy Bożego błogosławieństwa. Niechaj Dzieci wzrastają w latach, mądrości i w łasce u Boga i u ludzi.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,281 unikalne wizyty