01-08-2021 00:48
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2015

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015 r.

  1. Dziś za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego np. „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryja” „Chwała Ojcu”. Dziś o godz. 15 00 Mszą św. w naszej Bazylice rozpocznie się marsz dla życia i rodziny – szczegóły w tablicach ogłoszeniowych.

  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i o godz. 18 00

  3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień uświęcenia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów i o powołania kapłańskie.

  4. W nadchodzącą sobotę jest pielgrzymka młodych Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Pielgrzymka w godzinach południowych rozpocznie się w naszej Archikatedrze – wyjście na Jasną Górę po godz. 15 00.

  5. Próby dla dzieci klas II, które w przyszłą niedzielę o godz. 12 00 przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16 30; spowiedż dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę o godz. 9 00; sprzątanie i dekoracja świątyni w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30. W przyszły poniedziałek pielgrzymka autokarowa dzieci i rodziców i wszystkich chętnych do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin do Leśniowa. Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej będzie w dniach 17 – 25 listopada ( o jeden dzień dłuższa, ta sama cena) . Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klasa II gimnazjalna we czwartek o godz. 18 30.

  7. Na lekture duchowną polecamy tygodnik Niedziela.

  8. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa. W tym szczególnym dniu dzisiejszym opiece Bożej Opatrzności polećmy naszą Ojczyznę. ( modlitwa ks. Piotra Skargi )

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,226 unikalne wizyty