27-07-2021 18:21
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2015

Szósta Niedziela Wielkanocna 10.05.2015r.

  1. Dzisiaj o godz. 12 00 – uroczysta Msza św. - jubileusz 50 - lecia kapłaństwa Ks. prałata Stanisława Gębki, który był proboszczem w naszej parafii przez
  11 minionych lat.
  2. Przeżywamy Dni Modlitw o urodzaje (dawne dni Krzyżowe). Do środy włącznie na Nabożeństwie Majowym o godz. 17 30 - procesja błagalna do krzyża misyjnego o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje
  i o błogosławieństwo w pracy ludzkiej. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św., w sobotę o godz. 10 00 w naszej Bazylice Archikatedralnej będą Święcenia Diakonatu.
  3. Ks. diakon mgr Adam Dróżdż z dniem dzisiejszym kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Diakonowi dziękujemy za wszelkie dobro, za gotowość do pomocy i gorliwą postawę, a szczególnie za wygłoszone Słowo Boże, odprawione nabożeństwa, pomoc charytatywną w stołówce, za pracę pośród młodzieży i w kancelarii parafialnej. Diakon Adam przyjmie święcenia kapłańskie 23 maja o 10:00 w Archikatedrze Częstochowskiej. Mszę św. prymicyjną w naszej Bazylice ks. Adam odprawi na zakończenie oktawy Bożego Ciała 11 czerwca o godz. 18 00.

  4. Próby dla dzieci klas II w poniedziałek i piątek o godz. 16 30.

  5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela i naszego parafialnego dwumiesięcznika: U Świętej Rodziny, który możemy nabyć przy wychodzeniu z kościoła.

  6. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową Szlakiem Papieskim: Łagiewniki – Kalwaria – Wadowice w nadchodzącą sobotę o godz. 6 00 rano spod Bazyliki. Natomiast póżną jesienią w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki jest wywieszony w tablicach ogłoszeniowych, można pobrać w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 maja. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,606 unikalne wizyty