06-08-2021 04:18
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2015

Czwarta Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza - 26.04.2015 r.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu; o godz. 18 00 w naszej Archikatedrze Ks. Biskup Antoni Długosz przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji nowych powołań. Następnie wyruszy radosny pielgrzymi korowód osób konsekrowanych na Jasną Górę. Do udziału zaproszeni są wszyscy zaprzyjaźnieni z życiem zakonnym, którym na sercu leży sprawa powołań.

  1. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8 30 rano, jest to dzień wspomnienia liturgicznego św. Józefa Rzemieślnika – na ten dzień jest udzielona przez Konferencję Episkopatu dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej - od piątku codziennie o godz. 17 30; spotkanie duszpasterskie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania - klasy III gimnazjum będzie we czwartek o godz. 18 30; natomiast spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II we wtorek po wieczornej Mszy św., próba dla dzieci przed I Komunią św. - jutro w poniedziałek o godz. 16 30.

  2. W dniach 1 - 6 maja odbywać się będzie w Częstochowie 25. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Szczegółowe informacje na afiszu oraz na stronie:www.gaudemater.com

  3. W sobotę 16 maja organizujemy pielgrzymkę Szlakiem Papieskim: Łagiewniki – Kalwaria – Wadowice – jest jeszcze kilka wolnych miejsc; osoby już zgłoszone (jeśli tego nie uczyniły) powinny potwierdzić swój wyjazd uiszczając odpowiednią opłatę za przejazd. Natomiast póżną jesienią w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki jest wywieszony w tablicach ogłoszeniowych; można pobrać w zakrystii; jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Przy wyjściu z katedry na zakończenie Tygodnia Biblijnego każdy z nas otrzyma cukierek Słowa Bożego, przygotowany przez naszą młodzież. Niech będzie to dla nas zachęta do dzielenia się Słowem Bożym w naszych rodzinach.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły w pierwszą rocznicę kanonizacji dwóch papieży – świętych Jana XXIII i Jana Pawła II.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,145 unikalne wizyty