27-07-2021 17:27
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2015

III Niedziela Wielkanocna - 19.04.2015 r.


1. Dziś o godzinie 16.00 będzie sprawowana Msza św. dla środowiska naszego częstochowskiego Hospicjum, które istnieje już 22 lata, otaczając rokrocznie opieką półtora tysiąca przewlekle chorych z naszego regionu i ich rodziny. Po Mszy św., jako owoc zakończonego Tygodnia Miłosierdzia chciejmy w miarę możliwości złożyć wolontariuszom ofiarę do puszki na rzecz tego pięknego dzieła.

2. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego sięgania po Księgę Pisma Świętego w naszych domach.
3. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski – Msze św. o 7.00 i 18.00 – postarajmy się przyjść, by modlić się w ten dzień za naszą Ojczyznę. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

3. W czwartek, o godz. 18.30 katecheza dla uczniów klas drugich gimnazjum przed sakramentem bierzmowania, natomiast w każdą niedzielę na godz.11.00 zapraszamy dzieci na katechezy połączone z filmem, śpiewem i zabawą.

4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki NIEDZIELA.
5. W sobotę, 16 maja organizujemy pielgrzymkę Szlakiem Papieskim: Łagiewniki – Kalwaria – Wadowice; są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy. Natomiast późną jesienią w listopadzie w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki jest wywieszony w tablicach ogłoszeniowych, można pobrać w zakrystii; jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,481 unikalne wizyty